poniedziałek, 25 maja 2015

Wybory prezydenckie 2015

Wybory prezydenckie za nami. Nie głosowałem – nie zamierzałem głosować na żadnego z dostępnych kandydatów, ponieważ uznałem, że żaden z nich mi nie odpowiada i nie chcę, aby którykolwiek z nich mnie reprezentował.

Zgodnie z oczekiwaniami spotkałem się z tekstami w stylu „to twój obowiązek” oraz „skoro nie zamierzasz głosować, to żebyś później nie narzekał”. Szczytem wszystkiego były odwiedziny dwóch osób z rodziny, których pierwszą rzeczą jakie zrobiły po przywitaniu się było nakłanianie do głosowania na ich kandydata!

Na szczęście mamy to za sobą, przynajmniej na razie. I dobrze – bo w końcu skończyła się nachalna propaganda nienawiści skierowana do ludzi, którzy ośmielili się wybrać nie tak, jak to sobie uwidzieli co niektórzy głosiciele Jedynie Słusznej Drogi.

I nie – nie mówię tu o obelgach rzucanych przez zwolenników jednego kandydata na zwolenników innego kandydata. Mówię tu o tych, którzy ośmielili się zanegować godność ludzi, którzy nie chcieli oddać swojego głosu na żadnego z przedstawionych im kandydatów.

Obrzucanie się obelgami przez zwolenników różnych stron politycznych to rzecz już tak powszednia, że niemalże normalna (co nie zmienia faktu, że niekulturalna).

Ale to, co zrobiono wobec nas – ludzi, którzy wybrali niegłosowanie, przechodzi już wszelkie standardy! Ośmielono się zmieszać nas z błotem w publicznych mediach!(*) I to podobno zrobiły organizacje nagrodzone przez WHO, niosące pomoc ludziom! Coś takiego powinno publicznie napiętnowane i zgłoszone do prokuratury. Niestety nie sądzę, aby coś takiego się stało – my, którzy ośmieliliśmy się nie „iść za marchewką” raczej nie będziemy się sądzić z idiotami. Poza tym wątpię, że taka sprawa miałaby w Polsce szansę na wygraną.

(*) - Dowiedziałem się o tym mimochodem, więc nie wiem, czy ktoś jeszcze gdzieś jeszcze popełnił coś podobnego, ale nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że tak. Ten zaś przypadek chcę wykorzystać dla przykładu.

No więc dla waszej informacji – a mówię to do każdego, który uważa mnie za kogoś gorszego z powodu niezagłosowania. Moje niepójscie na wybory to moje niezbywalne prawo jako wolnego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej. To był mój wybór, miałem do niego prawo i z tego prawa skorzystałem. A wy, którzy mi tego prawa odmawiacie pokazujecie jedynie wasz prymitywizm i zachłanną rządzę władzy i kontroli działań i życia innych ludzi.

A – i na koniec jeszcze jedno. Nowy prezydent wcale nie będzie miał 52% poparcia, tylko 29%. To naprawdę prosta matematyka, ale niestety w Polsce postępuje matematyczny analfabetyzm i łatwo jest rządzącym manipulować prostaczkami.

9 komentarzy:

 1. Też nie głosowałem, mam nadzieję, że lepsze opcje do wyboru dadzą wybory parlamentarne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam taką nadzieję.

   Wiem za to, że na pewno pójdę na referendum w sprawie JOWów i w kwestii podatków (jeśli dobrze pamiętam) - jeśli się odbędzie.

   Usuń
  2. A co ma być z podatkami?

   JOWom jestem przeciwny.

   Usuń
  3. Właśnie nie wiem, co z tymi podatkami. Tak coś w radiu słyszałem, ale już nie pamiętam, o co chodziło. Na pewno się z resztą dowiemy ;-)

   A jeśli chodzi o JOWy, to mało się na tym znam, ale bazując na tym, co do tej pory przeczytałem, to też będę raczej głosował przeciwko ich wprowadzeniu.

   Usuń
  4. Mnie tego weekendu bardziej interesowało referendum w Irlandii niż nasze wybory z beznadziejnymi opcjami wyboru.

   Usuń
  5. Hmm. Chodzi o "porażkę ludzkości"? :-D

   Usuń
  6. Tak, chociaż wg mnie to nie porażka, przeciwnie, dobry wynik.

   Usuń
  7. Wiem - też tak myślę. Żartowałem ze słów pewnego pana reprezentującego pewną instytucję ;-)

   Usuń