Prawa autorskie

Teksty zawarte w artykułach zostały napisane w całości przeze mnie (nie licząc oczywiście cytatów). Czasem mogę streszczać różne inne artykuły, zawsze zamierzam jednak dodawać coś od siebie oraz podawać linki do artykułu źródłowego.

Jeśli nie jest napisane inaczej, wszystkie obrazki oraz filmiki zamieszczane na moim blogu również zostały wykonane przeze mnie. Czasem zamierzam wykorzystywać obrazki lub filmiki innych autorów, którzy udostępniają swoją pracę na zasadzie licencji Creative Commons lub podobnej. Zamierzam dawać wtedy oczywiście tzw. "credits" - czyli autorstwo odpowiednich obrazków lub filmików.

Swoją własność intelektualną (teksty artykułów, obrazki, filmiki) zamieszczoną na moim blogu również zamierzam udostępniać na zasadzie licencji Creative Commons. To znaczy, że moje własne obrazki, filmiki oraz tekst możesz używać w sposób dowolny - nawet komercyjny - w całości lub częściowo, oraz możesz je modyfikować całkowicie za darmo, pod warunkiem, że nie przywłaszczasz sobie do nich żadnych praw, oraz że zamieścisz czytelną informację w łatwo dostępnym miejscu, że wykorzystałeś moją pracę (lub jej część - wiesz o co chodzi).

W przypadku tekstu: moje imię i nazwisko oraz źródło artykułu (adres internetowy, może być adres samego bloga - jest krótszy).

W przypadku obrazków - podobnie, jako podpis pod obrazkiem lub jako przypis na końcu artykułu lub w innym, widocznym miejscu.

W przypadku filmiku - jako część filmiku, w postaci napisów początkowych lub końcowych (wystarczy Imię i Nazwisko i adres bloga).

Jeśli część mojej pracy, którą chcesz wykorzystać zawiera materiały osób trzecich, musisz również o tym napisać, chyba że wykorzystujesz moją pracę w całości - wtedy odpowiednie 'creditsy' powinny być już zawarte w mojej pracy (a jeśli nie, to umieść je).

Jeśli chciałbyś wykorzystać materiały nie należące do mnie, powinieneś najlepiej udać się do ich źródła (tam skąd je wziąłem) - zamierzam podawać odpowiednie informacje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz